Depilacja w męskim świecie przestaje być tematem tabu. Zbędne owłosienie z klaty, brzuch, pach czy okolic intymnych usuwają nie tylko zawodowi sportowcy czy modele. Wielu mężczyzn depilację postrzega jako sposób dbania o siebie, swoje ciało i higienę. Sprawdź jakie są metody usuwania niechcianych włosów i która metoda jest najskuteczniejsza.

Golić czy nie golić?

Chyba nie ma tematu, który wzbudzałby tyle kontrowersji co męska depilacja. Mężczyzn można podzielić na dwa obozy – zdecydowanych zwolenników, jak i przeciwników pozbywania się nadmiaru owłosienia. Na szczęście coraz rzadziej spotkać można zwolenników „męskiego dywanu”. Panowie depilację zaczynają postrzegać jako sposób dbania o siebie na równi z ćwiczeniami. Warto podkreślić, że depilacja ma wymiar nie tylko estetyczny, ale i higieniczny.

Maszynka

Najczęściej panowie sięgają po maszynkę, bowiem to tani i najbardziej dostępny sposób depilacji. Niestety efekt jest bardzo krótkotrwały i trzeba go powtarzać niemal codziennie. Co więcej włosy odrastają coraz bardziej wzmocnione ,co czyni golenie jeszcze mniej przyjemnym. Używanie golarki może powodować podrażnienia i także grozi bolesnym zacięciem, dotkliwym zwłaszcza w okolicy miejsc intymnych.

Krem do depilacji

Alternatywą dla depilacji mechanicznej jest depilacja chemiczna. Na rynku dostępnych jest wiele kremów i pianek do golenia, pozwalają one na szybkie i bezbolesne pozbycie się owłosienia. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że kosmetyki te mogą podrażniać i powodować uczulenie. Efekt też pozostawia wiele do życzenia. Włosy odrastają tak szybko, jak po depilacji mechanicznej.

Wosk

Ałł! Na samą myśl depilacji woskiem wiele osób się wzdrygnie. Zdecydowanie nie jest to najprzyjemniejszy sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Jest to jednak, poza laserem, jedyny sposób by włosy tak szybko nie odrastały. Fakt, depilacja laserowa jest bolesna, jednak efektem możemy cieszyć się przez dłuższy czas.

Laser

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób pozbywania się niechcianego owłosienia. Laser daje najbardziej trwały efekt. Fakt, zabieg laserowej depilacji nie należy do najtańszych, lecz nie ma sobie równych. Wiązka lasera dociera do cebulek włosowych, trwale je niszcząc. W celu podniesienia skuteczności zbiegu, należy powtórzyć go od 4 do 6 razy. Laserowa depilacja pach to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia – ta delikatne okolica nie jest stale podrażniana, więc bez przeszkód możesz stosować antyperspiranty czy dezodoranty z talkiem. Zastosowanie lasera sprawdzi się także jako depilacja miejsc intymnychte szczególnie wrażliwe okolice warto potraktować z troską i użyć bezpiecznej i trwałej metody niwelowania owłosienia.

Trymer

Nie wszyscy panowie preferują depilację „na gładko”. Dla zwolenników „naturalnego” wyglądu zalecamy trymer, który pozwoli zapanować nad nadmiernym owłosieniem i przyciąć je w sposób estetyczny, higieniczny i wygodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj