Pełne usta to marzenie wielu kobiet. Aby je spełnić, panie często decydują się na operacje plastyczne. Powiększenie ust za pomocą medycyny estetycznej jest jednak zabiegiem skomplikowanym, wymagającym rekonwalescencji. Nie chcąc się na niego decydować, wcale nie trzeba rezygnować z pełnych, zmysłowych ust. Optycznie powiększyć można je, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Jakie? Jak prawidłowo je nakładać?

Jak przygotować usta, aby wyglądały na większe?

Błyszczyki i szminki powiększające usta odnaleźć można w wielu drogeriach, w ofercie licznych marek. Panie oczekujące spektakularnych efektów, chętnie na tagomago.pl/collections/artdeco wybierają błyszczyki marki Artdeco. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy je nałożyć, aby wargi były pełne i zmysłowe. Konieczne jest dobre przygotowanie ust do nałożenia kosmetyku. Bez obaw zabieg ten nie zajmie wiele czasu, zaledwie kilka minut.

Przed nałożeniem błyszczyka lub szminki powiększającej wargi, warto wykonać peeling. Wygładzi on usta i usunie nieestetyczne, odstające skórki. Scrub do warg jest kosmetykiem, który można kupić lub wykonać samodzielnie, mieszając miód z gruboziarnistym cukrem, ewentualnie kawą. Papkę nakłada się na usta i wykonuje nią delikatny masaż, do czasu aż powierzchnia warg będzie gładka i miękka.

Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy pod pomadkę. Jej zadaniem jest przedłużyć trwałość szminki lub błyszczyka, a także wyrównać koloryt warg. Baza pod pomadkę pogłębi jej intensywność i wydobędzie z niej najpiękniejsze pigmenty.

Jak nakładać szminkę, aby powiększyła usta?

Jeszcze zanim nałoży się szminkę powiększającą usta, dobrze jest zaaplikować konturówkę. Odcieniem powinna ona być przybliżona do naturalnej czerwieni warg lub transparentna. Kosmetyk koniecznie trzeba delikatnie rozetrzeć na obrzeżach pędzelkiem lub palcem. Nakładając konturówkę, trzeba zrobić to tak, żeby zbyt mocno nie akcentować granic warg. Efekt pełnych ust osiągnie się, jeśli obrysowuje się ją kilka milimetrów poza prawdziwymi krawędziami warg. Nie można jednak przesadzać, bowiem uzyskany efekt będzie sztuczny i przerysowany. Obrys wykonany konturówką należy wypełnić szminką lub błyszczykiem.

Jaki błyszczyk powiększa usta?

To, czy błyszczyk lub szminka będzie faktycznie powiększać usta, w dużej mierze zależy od jej koloru. Wizualne uwypuklenie warg gwarantują kosmetyki w jasnych perłowych odcieniach oraz tych nude. Efekt powiększenia pozwalają też uzyskać bezbarwne błyszczyki, które odbijają światło i dają lustrzany blask. Te można nakładać bezpośrednio na wargi lub lekką warstwę aplikować na usta już pomalowane kolorowym kosmetykiem. Powiększające właściwości będą mieć też szminki lub błyszczyki połyskujące lub satynowe, niepolecane są natomiast matowe kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj