Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Dziecko przyjmujące ten Sakrament wchodzi jeszcze głębiej w strukturę Kościoła i zaczyna świadomie poruszać się po ścieżce wiary. Uroczystość niesie ze sobą również konieczność zaangażowania w przygotowanie imprezy, wybrania odpowiedniego prezentu dla dziecka oraz właściwego zaprezentowania się.

Jak się ubrać na Komunię Świętą? – dziecko

Tylko jedna osoba wie, co na siebie założy tego dnia i jest nią ksiądz. Pozostali, nawet dziecko komunijne stoi przed dylematem co ubrać. Często księża ułatwiając rodzicom skompletowanie stroju dzieci komunijnych, proponują, aby ubrane były w tradycyjne alby. Wtedy wystarczy zakupić albę w przypadku dziewczynek z niebieskimi, a u chłopców z czerwonymi wstążkami biegnącymi wzdłuż materiału. Do tego konieczny jest sznur w kolorze wstawek, którym przepaszemy dziecko w talii. Dzieci założyć powinny białe buciki i u chłopców na tym kończą się rozmowy na temat stroju. Dziewczynki wyposażyć trzeba jeszcze w wianki, torebki oraz białe rajstopy.

Jak się ubrać na Komunię Świętą? – najnowsze trendy

Często jednak rodzice odchodzą od alb i decydują, że ich dzieci będą na sobie miały odświętne stroje komunijne w postaci sukienek i garniturów. Jednak zawsze w przypadku dziewczynki powinniśmy zachować przewagę jasnych kolorów, na pierwszym miejscu zawsze jest biel, ewentualnie jasne ecru. Chłopcy natomiast mogą założyć biały, granatowy, bądź czarny garnitur. Pamiętajmy, by kolory były stonowane i zgodne z tradycją.

Jak się ubrać na Komunie Świętą? – rodzice i goście

Rodziców i gości nie obowiązuje żaden kolor. Pamiętajmy jednak, że Komunia Święta to nie pogrzeb i załóżmy jasne, eleganckie ubrania. Panie sukienki o odpowiedniej długości z okrytymi ramionami i dekoltami oraz żakiety i koniecznie szpilki, panowie zaś garnitury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj