Rodzice energicznych maluchów, czy też nastolatków uprawiających sport często borykają się z uporczywymi plamami z trawy i błota.  Trawa zawiera zielony, silnie barwiący chlorofil, który jest  trudny do usunięcia z ubrań. Ważne, by jak najszybciej po takim zabrudzeniu zająć się czyszczeniem, a poza tym nie używać do tego gorącej wody, ponieważ  może to jeszcze zwiększyć problem. Jak usunąć palmy z trawy? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Jak usunąć plamy z trawy z ubrań domowymi sposobami

Jest kilka metod usuwania plam przy pomocy substancji, które mamy w domu. Warto spróbować jedną z nich.

Czyszczenie alkoholem

W usuwaniu plam z trawy najlepiej sprawdzi się alkohol wysokoprocentowy, można użyć lekko rozcieńczonego spirytusu. Należy polać nim plamę i odczekać około pół godziny. Następnie uprać ubranie, ale w zimnej wodzie.

Kwasek cytrynowy

Plamy z trawy należy pocierać kwaskiem cytrynowym, aż do ich usunięcia. Zamiennie można też użyć soku z cytryny. Po takim zabiegu trzeba uprać odzież. Warto dodać, że ten sposób jest równie skuteczny na stare, zaschnięte plamy. Ponadto nie niszczy delikatnych tkanin.

Usuwanie plam z trawy wodą utlenioną

Plamy pociera się szmatką nasączoną wodą utlenioną, a następnie pierze się ubranie. Można też zmieszać ten płyn ze zsiadłym mlekiem i w takiej mieszance namoczyć zabrudzenia. Ta metoda dobrze sprawdzi się w przypadku plam z trawy na bawełnie.

 Usuwanie plam z trawy z ubrań przy pomocy detergentów

Przed zastosowaniem innych metod walki z plamami z trawy watro spróbować po prostu je uprać, z użyciem proszku do prania ale w chłodnej wodzie. Jeśli to nie pomoże można użyć odplamiacza, którym trzeba polać brudne miejsce, a najlepiej  jeśli ubranie wcześniej było namoczona. Plama z trawy wtedy lekko zmięknie, co ułatwi reakcję środka. Inną możliwością jest zastosowanie odplamiacza, ale dotyczy to tylko białych tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj