Dlaczego zawiązanie krawata sprawia tyle trudności?
Dla niektórych mężczyzn zawiązanie krawata jest jak czarna magia. Pomimo wielu filmików instruktażowych oraz poradników ciągle coś zawodzi, nie przynosząc oczekiwanych efektów. Z drugiej strony, umiejętność ta jest niezwykle przydatna. Często zdarzają się sytuacje oficjalne, takie jak: spotkania biznesowe, śluby czy inne uroczystości, na których obecność krawata pełni dość istotną rolę. Zawiązanie krawata w rzeczywistości nie sprawia większej trudności, jednak wszystko zależy od instrukcji, z jakiej korzystamy, praktyki oraz wytrwałości.Te trzy czynniki są niezwykle ważne, ponieważ odgrywają decydującą rolę w naszej nauce.
Poniżej przedstawiamy Wam bardzo łatwy sposób zawiązania krawata, który naszym zdaniem warto znać.
Sprawdzony i łatwy sposób na zawiązanie krawata
Istnieje co najmniej 20 zawiązań krawata, których można się nauczyć. My proponujemy, aby na początku poznać przynajmniej jeden i opanować go do perfekcji. Zalecamy węzeł prosty (z angielskiego four in hand). Należy on do najbardziej klasycznych sposobów zawiązania krawata, a dodatkowo doskonale współgra ze wszystkimi rodzajami kołnierzyka. W sam raz nadaje się dla mężczyzn o średnim lub wysokim wzroście.
Pierwszym krokiem jest założenie krawata na szyję, gdzie jego cieńsza końcówka ma się znajdować po prawej stronie, a szersza po lewej. Następnie szersza końcówka musi zostać przełożona dookoła węższej. Jeśli to zrobiliśmy, przekładamy szerszą końcówkę z przodu wiązania, aby w ten sposób otrzymać przód naszego węzła. Kolejnym krokiem jest przełożenie szerokiej części pod całym węzłem, a następnie wyciągnięcie go pod brodą. Jeżeli do tej pory wszystko zrobiliśmy dobrze, to z przodu powinna powstać pętelka. W nią wsuwamy szerszą końcówkę i przeciągamy. Aby zawiązanie krawata można było uznać za skończone, musimy go w odpowiedni sposób dociągnąć oraz nadać kształt.