Wybór odpowiedniego garnituru na wesele nie jest wcale prostsze od doboru sukni wieczorowej. Co sezon pojawiają się nowe rozwiązania, kroje czy modne kolory męskich strojów galowych. Warto wiedzieć w jaki sposób dobrać garnitur do konkretnego typu budowy, tak aby strój podkreślał atuty męskiej sylwetki, a maskował mankamenty.

Jaki garnitur na wesele wybrać?


Idealny garnitur dla mężczyzny, to taki który dobrany jest do sylwetki i urody. Panowie jednak często nie zwracają na to uwagi, mając wypatrzony konkretny model. Nie zawsze to, co się nam podoba, jest do nas dopasowane. Warto przymierzyć kilka propozycji, aby mieć możliwość wyboru tej najlepszej.

Najczęstsze błędy w doborze garnituru są widoczne w zbyt szerokich lub wąskich ramionach, obcisłych udach, za długich bądź zbyt krótkich nogawkach czy niewłaściwej długości klap.

Jaki garnitur na wesele powinni wybrać mężczyźni wysocy i potężnie zbudowani?


Kiedy mężczyzna jest wysoki, a do tego bardzo mocno zbudowany, powinien przede wszystkim wybrać marynarkę z wąskimi ramionami i płaskim torsem. W przypadku niestandardowej sylwetki warto zdecydować się na garnitur szyty na miarę.

Jaki model stroju galowego dla niskich mężczyzn?


Panowie o stosunkowo krótkich nogach powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na długość marynarki. W tym przypadku im krótsza, tym lepsza. Długa marynarka dodatkowo optycznie skróci długość nóg.

Jaki garnitur będzie najlepszy dla wysportowanych mężczyzn?


Fason garnituru dla mężczyzn o szerokich barkach i umięśnionej sylwetce powinien cechować się szerszymi marynarkami i spodniami. Unikać powinni garniturów zaprojektowanych dla osób szczupłych, które mają wąskie ramiona.

Jaki fason garnituru dobrać dla mężczyzny z uwydatnionym brzuchem?


Dla mężczyzn, którzy mają problem z widocznym brzuchem, dedykowane są garnitury z usztywnionym, szerokim torsem oraz rozbudowanymi ramionami. Zdecydować się powinni na marynarkę jednorzędową, dzięki czemu nie będzie ona odstawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj