Koszula męska – jak wybrać tą najlepszą?

Każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną elegancką koszulę. Ten element ubioru bardzo przydaje się na wszystkie uroczystości, mniej lub bardziej oficjalne imprezy itp. Ważną kwestią jest wybór i dopasowanie odpowiedniej koszuli, tak aby wyglądać, jak najlepiej.

Rodzaje dostępnych koszul męskich.

Spotykanymi często krojami koszul męskich są: –regular fit, slim fit oraz relaxed.

Regular fit. Przeznaczone są dla mężczyzn chcących ukryć mankamenty swojej figury. Ten rodzaj nie posiada zwężenia w talii, więc łatwo zakryje wystający brzuch.
Slim fit. Koszule te zostały stworzone dla panów o szczupłej sylwetce (są taliowane, inaczej zwężane w talii)
Relaxed. Te koszule są najbardziej „luźne” ze wszystkich wymienionych typów koszul. Zaprojektowane specjalnie dla panów posiadających dość wydany brzuch. Nie nadaje się ona jednak dla szczupłych mężczyzn, ponieważ będą w niej wyglądali jak w ciuchach o parę rozmiarów za dużo.

Rozmiary kołnierzyka- dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.

Kupując koszulę, na każdej metce można sprawdzić rozmiar kołnierzyka. Polega to na tym, że jeśli będziemy w stanie zapiąć ostatni guzik koszuli pod szyją, oznaczać to będzie, iż koszula będzie leżeć dobrze.

Mankiety koszuli.

Należy pamiętać, iż duże znaczenie ma sama długość rękawa oraz rodzaj mankietów. Sam rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać spod rękawa marynarki na ok. 1 cm. Istnieją dwa typy mankietów:

Na guziki- takie mankiety są mniej formalne, nie należy nadkładać koszul z takimi mankietami zapinanymi na guziki na oficjalne oraz wieczorowe uroczystości. Ten krój odpowiedni jest na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe czy też egzaminy. Mankiet może zostać wykończony na półokrągło, prosto lub ścięty oraz mieć jeden, dwa lub trzy guziki.

Na spinkę- ten mankiet zapina się na spinki nie guziki. Można je opisać jako bardzo formalne, a nieodłącznym dodatkiem tego typ koszul jest krawat lub mucha. Występuje najczęściej w wersji podwójnej, wywijana jest wtedy dodatkowa warstwa materiału. Ten typ mankietów nazywany jest francuskim.

Podsumowując, chcąc kupić odpowiednią koszulę, należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, ale też na krój oraz rozmiar kołnierzyka tak, aby nosząc ją wyglądać i czuć się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj