Moda męska wcale nie jest mniej zróżnicowana niż damska. Panowie mają do wyboru wiele rodzajów butów, z których każde sprawdzą się podczas innej okazji. Zobaczmy jakie są rodzaje butów męskich.

Rodzaje butów męskich: oksfordy

Jeśli chodzi o rodzaje butów męskich, to oksfordy są chyba najbardziej popularne spośród wszystkich eleganckich butów dla panów. Jest to obuwie mające bardzo uniwersalny charakter. Większość mężczyzn uważa jednak, że można zakładać je wyłącznie do formalnych stylizacji. Tymczasem okazuje się, że oksfordy można nosić również wówczas, gdy nasze wyjście ma charakter mniej oficjalny. Tym, co charakteryzuje ten rodzaj butów męskich jest zamknięta przyszwa. Nie posiadają one zdobień. Nie są to także buty lakierowane.

Rodzaje butów męskich: derby

Bardzo często określa się je także mianem angielek. W przypadku tych butów mamy do czynienia z otwartą przyszwą. Ten element sprawia, że buty te są znacznie mniej formalne niż opisane powyżej oksfordy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je na uroczystą kolację. Nie są dobrym wyborem, jeśli udajemy się na wieczorne przyjęcie.

Rodzaje butów męskich: lotniki

To buty zwracające uwagę swoją prostotą. Prawidłowo wykonane uszyte są wyłącznie z jednego kawałka skóry. Co ważne, szew jest tylko jeden: znajduje się na zapiętku. To buty, po które można sięgnąć, jeśli szukamy obuwia na wyjątkowe okazje. Nie są tak popularne jak rodzaje butów męskich opisane powyżej, ale warto poszukać ich w sklepach. Prezentują się bowiem nienagannie.

Rodzaje butów męskich: monki

To buty męskie, które idealnie sprawdzają się w przypadku casualnych i nieco mniej formalnych stylizacji. Ich cechą charakterystyczną są ozdobne klamry. Nie ma więc w tych butach sznurówek.

Rodzaje butów męskich – jak pokazaliśmy – są bardzo różne. Warto jednak pamiętać, że nasze zestawienie nie wyczerpuje tego, po co mogą sięgnąć panowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj