Kosmetyki do makijażu w przypadku ust są bardzo zróżnicowane i występują w niezliczonej wręcz ilości wariantów, odmian i modeli. Jak wybrać najlepsze dla naszych potrzeb? Co sprawdzi się lepiej – szminka czy błyszczyk?

  1. Kiedy wybrać szminkę?
  2. Kiedy wybrać błyszczyk?
  3. Szminka czy błyszczyk – co jest lepsze?

Kiedy wybrać szminkę?

Szminka jest o wiele dłużej znanym kosmetykiem i często kojarzy nam się z bardziej wytwornym, pociągającym make-upem. W przypadku tego kosmetyku możemy znaleźć dowolny kolor jaki tylko nam się zamarzy i – o ile zdecydujemy się na dobrą markę – mamy pewność że będzie on intensywny i przyciągający uwagę. Razem ze szminką dobrze jest zdecydować się na konturówkę, aby idealnie podkreślić kształt naszych ust. Za pomocą tego kosmetyku możemy również troszeczkę „oszukać” i sprawić, że optycznie nasze usta będą wydawały się większe. Jest to idealna rzecz jeżeli zależy nam na wyrazistym, na przykład wieczorowym makijażu. Wiele ciekawych szminek znajdziesz na stronie: https://www.wizazsklep.pl/50-szminki-pomadki.

Kiedy wybrać błyszczyk?

Błyszczyki są uwielbiane szczególnie przez osoby młodsze. Zwykle są transparentne, jednak pozwalają uzyskać bardzo miły dla oka, błyszczący efekt na naszych ustach. Ich istotną przewagą nad szminkami jest to, że nie wysuszają delikatnej skóry ust, więc nadają się do używania na co dzień. Niektóre błyszczyki potrafią wręcz poprawić kondycję skóry ust, a także uchronić ją od pęknięć i związanych z nimi nieprzyjemności. Jeżeli niekoniecznie zależy nam na intensywnym odcieniu, a chcemy mieć kosmetyk do bezpiecznego używania każdego dnia, błyszczyk idealnie sprawdzi się w tej roli. Wiele ciekawych pomysłów na ten element kosmetyczki znajdziesz klikając w link: https://www.wizazsklep.pl/51-blyszczyki.

Szminka czy błyszczyk – co jest lepsze?

Co do zasady nie można powiedzieć, żeby któryś z tych dwóch kosmetyków był jednoznacznie gorszy. Ot, po prostu są inne i mają nieco odmienne przeznaczenie. Jeżeli więc chcemy, aby nasza toaletka była w pełni wyposażona i pozwalała nam na wykonanie makijażu na każdą okazję, powinniśmy zaopatrzyć się zarówno w szminkę jak i w błyszczyk. W przypadku tego pierwszego produktu warto zastanowić się nad wersją w płynie, ponieważ będzie ona łagodniejsza dla naszych ust, a także utrzyma się na nich dłużej. Zdecydowanie też powinniśmy zwracać uwagę na to, jak często używamy szminki, żeby uniknąć problemu przesuszonych i wystawionych na ryzyko pękania ust – dzięki temu oszczędzimy sobie pieczenia i nieestetycznego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj