Elegancki czy swobodny? W stonowanym kolorze czy bogato zdobiony? Kombinezon damski to część kobiecej garderoby, która cieszy się niesłabnąca popularnością. Co warto wiedzieć o tym stroju i na jakie okazje warto go założyć?

Kombinezon damski – z męskiego warsztatu na salony

Początkowo kombinezony stanowiły męską odzież roboczą, a następnie sportową. Wygoda i swoboda ruchów, jaką zapewniały sprawiły, że stroje te cieszyły się dużą popularnością. I wojna światowa i konieczność przejęcia wielu męskich zadań przez kobiety sprowadziła je do damskich szaf, jednak dopiero Coco Chanel i jej kolekcja kombinezonów dodała im nieco więcej szyku. Rozwój mody sprawił, że z warsztatów i fabryk, kombinezony trafiły na bankiety i salony, stając się cenioną i niezwykle stylową kreacją.

Czym właściwie jest kombinezon damski?

Kombinezony damskie to najczęściej jednoczęściowe stroje łączące w sobie zarówno górną, jak i dolną (w postaci nogawek) część garderoby. Niekiedy mianem kombinezonu określa się także złożony z dwóch części, jednak dopasowany do siebie pod względem kroju lub kolorystyki, komplet odzieży. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kombinezonów – zarówno w klasycznym i elegancji stylu, jak i te o nieco bardziej swobodnym charakterze. Kiedy więc warto je założyć?

Kombinezony damskie na różne okazje

Popularność tego stroju w kobiecej garderobie, a także jego wyrafinowany styl sprawiły, że stał się on idealną alternatywą dla wieczorowych sukienek. Decydując się na damski kombinezon w odcieniach czerni, granatu, beżu lub bieli, z powodzeniem możemy stworzyć zjawiskowe kreacje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kombinezon damski wykorzystać podczas letnich stylizacji – postawmy jednak wówczas na kwieciste materiały, krótkie nogawki i odsłonięte ramiona to wyznaczniki letnich kombinezonów za pomocą których stworzyć możemy wygodne i modne outfity!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj